Türkiye'nin Kaliteli Sohbet
Odalarının Adresi


Sizlerin boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için kurduğumuz sohbet odalarımız ile keyifli dakikalar geçirmeye hazır mısın? Türkiye'nin her yerinden bağlanan binlerce aktif kullanıcı ile karşılıklı olarak sohbet et. Yalnız geçirdiğin zamanları, yeni insanlarla sohbet ederek, onlarla tanışarak daha eğlenceli ve keyifli bir şekilde geçir! Ücretsiz ve üyeliksiz olarak sohbet edebileceğiniz sohbet odalarına sizlerde hemen katılın!
Play Store App Store

HEM DİNLEYİCİ HEM ANLATICI TARAFINDAN İLETİŞİM

HEM DİNLEYİCİ HEM ANLATICI TARAFINDAN İLETİŞİM

HEM DİNLEYİCİ HEM ANLATICI TARAFINDAN İLETİŞİM Konuşmalarda en çok sesin nasıl kullanıldığına dikkat edilir. Diksiyon kurslarında en başta bunun eğitimi verilir. Ses kontrolü,nün bu kadar önemli olmasının sebebi olayları anlatmadaki öneminden kaynaklanıyor. İletişimde de kopukluklar bu yüzden meydana geliyor. İyi iletişimin sırrı olayları doğru tonda anlatmaktır.

Örneğin, çok heyecanlı bir şey yaşadınız. Bunu yüksek perdeden anlatırsınız. Sesiniz yüksek, heyecanınız büyük olur. El kol hareketleriyle de desteklersiniz. Bu beklenendir. Hatta daha maharetli iseniz etrafınızda çok ciddi bir dinleyici kitlesi bile oluşturursunuz. Sohbet böyle kendini dinlettirir. Ancak anlatımda tutturacağınız heyecansız dil kimsede dinleme isteği bırakmayacaktır.

Baygın bakışlar, donuk beden insanlarda iticilik uyandıracaktır. Olayları karşı tarafa anlatımınız kadar muhabbet devam eder. Çok önemli olayları normal bir şeymiş gibi anlatmak size puan kaybettirir. Yine aynı şekilde çok kederli mevzulara kahkahalar atmanız toplum tarafından dışlanmanıza sebep olur. Anlatıcıysanız olayları nasıl lanse ettiğiniz önemli peki dinleyiciyseniz?

İyi Dinlemek Muhabbetin Yarısıdır

Psikolojinin temelleri,nde iyi dinleyicilerle muhatap olmanın önemi anlatılır. Karşı tarafı iyi hissettirecek olan da bir dinleyici olarak sizsiniz hissettirmeyecek olan da. Anlatılan eğlenceli konuları dünyanın en üzüntülü şeyiymiş gibi dinlemek kişileri sizden uzaklaştırır. Çünkü insanlar sevinçlerini paylaşmak isterler. Aynı şey acılar için de geçerli. Cenazelerde gülmek ne kadar anlamlıysa üzüntülerini anlatan insanları dinlememek o kadar anlamlı.

Teselli vermeyi bilmeyebilirsiniz. Ancak üzülme boş ver tavsiyesi daha kötüdür. Kişileri geçiştirmek karşı tarafa yapılacak en büyük saygısızlıktır. Bunun yerine sessiz kalmak daha iyidir. Sessiz kalarak yanında durmak üzülen kişi için yetecektir.

Sanal Alemde Denge Tutturmak

Sohbet hattı sizi iki taraflı takibe alır. Yani sitemizden keyif almak için hem çok iyi bir anlatıcı hem çok iyi bir dinleyici olmanız gerekir. Diğer türlü hem sitede kalamaz hem de dışarıdaki hayatta başarılı olamazsınız. Sitede kadın erkek arasındaki dengelere de dikkat etmekteyiz.

Kadınlar daha çok neyi anlatıp dinliyor, erkekler neyi anlatıp dinliyor. Sonuçta ortada rahatsızlık veren bir durum var mı? Bunlar iyice analiz edilmezse iletişim sorunları kaçınılmaz olmaktadır. Özellikle sanal ortamda chat ,muhabbet dikkat gerektiren konular olduğundan sitemiz çok hassas davranmaktadır.

HEM DİNLEYİCİ HEM ANLATICI TARAFINDAN İLETİŞİMBenzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir